JERUZALEM 21. júla (WebNoviny.sk) - Palestínske hnutie Hamas súhlasilo s prímerím, ktoré ukončilo masívny izraelský útok na jeho pozície v Pásme Gazy. V sobotu to podľa agentúry AP oznámili militanti. Pod silným medzinárodným tlakom tak spravili už druhý raz v priebehu týždňa.
Po minulotýždňovom prímerí, ktoré ukončilo zrejme najintenzívnejšie ostreľovanie od vojny v roku 2014, však do Izraela z Gazy naďalej prilietali zápalné šarkany a balóny.
V piatok Izrael zaútočil na vojenské ciele v Pásme Gazy po tom, ako palestínski ostreľovači v pohraničnej oblasti zabili izraelského vojaka. Ten je prvou obeťou na strane izraelského vojska za štyri roky. Pri následnom leteckom útoku, ktorý podľa izraelskej armády zničil viac ako 60 cieľov Hamasu, zahynuli štyria Palestínčania, z ktorých traja boli členmi militantného hnutia.
Hovorca Hamasu Fawzí Barhúm v sobotu v krátkom vyhlásení oznámil, že hnutie súhlasilo s prímerím, ktoré dohodli zástupcovia Egypta a Organizácie Spojených národov. Izraelská armáda neskôr informovala, že sa vracia k bežnému režimu na hraniciach s Gazou.
Zdroj: Webnoviny.sk - Hamas súhlasil s prímerím v Pásme Gazy po druhýkrát v tomto týždni, dohodol ho Egypt a OSN © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Novozélandská premiérka Ardernová bola v kontakte s nakazeným, ostáva v izolácii
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Al-Káida vo videu priznala zodpovednosť za minuloročný útok na vojenskej základni na Floride
