Šport / 10. február 2018

Foto: Na otváracom ceremoniáli ZOH 2018 boli aj dvojníci Kim Čong-una a Donalda Trumpa

        
        
        
          
        
        
        PJONGČANG 10. februára (WebNoviny.sk) - O bizarnú situáciu sa počas piatkového otváracieho ceremoniálu XXIII. zimných olympijských hier v Pjongčangu postarala dvojica recesistov.

Dvaja návštevníci na tribúne sa predviedli v kostýmoch prezidenta Spojených štátov amerických Donalda Trumpa a vodcu KĽDR Kim Čong-una.

Pochopenie pre ich zábavku však nemala bezpečnostná služba, ktorá ich ihneď vyviedla zo štadióna. "Chceli sme všetkých prekvapiť a priniesť svetu mier, no oni nás vyhodili. Som zvedavý, či sa budú podobne správať aj k mojej sestre," cituje iDNES.cz slová "dvojníka" Kim Čong-una pre agentúru Reuters.


Ten narážal na oficiálnu návštevu Kim Jo-džong - sestru skutočného lídra komunistickej krajiny, ktorá si slávnosť pozrela z VIP lóže ako oficiálna zástupkyňa KĽDR. Jej návšteva má historický charakter, keďže je prvou členkou vládnucej dynastie zo severu, ktorá od roku 1953 navštívila Kórejskú republiku. USA reprezentoval viceprezident Mike Pence.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvárací ceremoniál ZOH 2018 v Pjongčangu

Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na otváracom ceremoniáli ZOH 2018 boli aj dvojníci Kim Čong-una a Donalda Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.