Svet / 03. august 2018

Donald Trump opäť zaútočil na médiá, nevedia oceniť jeho úspechy a píšu falošné odporné správy

        
        
        
          
        
        
        WILKES-BARRE 3. augusta (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump pokračuje vo svojich útokoch na médiá a novinárov, ktorí podľa neho píšu "falošné, falošné odporné správy".

Zároveň ich označil za svojich skutočných politických oponentov. Vyjadril sa tak vo štvrtok pred davom na politickom zhromaždení v meste Wilkes-Barre v americkom štáte Pennsylvania.


Trump sa vo svojom prejave posťažoval, že médiá odmietajú oceniť jeho početné úspechy, medzi nimi napríklad summity so severokórejským lídrom Kim Čong-unom či ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Pred zhromaždeným davom začal opisovať, ako vraví svojej žene, že "práve zastavil rakety odpaľované každé dve sekundy" a dosiahol ďalšie veci a čaká, že médiá sa budú k nemu "konečne správať dobre", ale nesprávajú sa.

Prezident tiež odmietol kritiku médií, že nebol dostatočne tvrdý na Putina. "Chceli, aby som tam šiel a mal boxerský zápas," povedal Trump a jedným dychom dodal: "Čo sa stalo s demokraciou?" 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump opäť zaútočil na médiá, nevedia oceniť jeho úspechy a píšu falošné odporné správy © SITA Všetky práva vyhradené.