PARÍŽ 2. februára (WebNoviny.sk) - Do severofrancúzskeho prístavného meste Calais prichádzajú na pomoc ďalšie dve policajné jednotky. Pri štvrtkovej bitke medzi utečencami z Eritrey a Afganistanu tam utrpelo poranenia 22 ľudí, pričom piati z nich majú strelné zranenia.
Minister vnútra Gerard Collomb varoval pred možným nárastom násilia, z čoho viní "dokonale organizované gangy". Polícia po strelcovi pátra, zatiaľ ale nikoho nezadržali.
Konflikt vypukol po podávaní jedla, keď skupina asi 200 Eritrejčanov napadla asi tridsiatich Afgancov. Migranti podľa polície útočili najprv kameňmi a palicami, pričom následne začal neznámy páchateľ strieľať. Strelné zbrane sa pritom medzi utečencami vyskytujú len ojedinele.
Vláda zatvorila utečenecký tábor v Calais v roku 2016. Napriek tomu sa v jeho okolí hromadí množstvo migrantov dúfajúc, že sa im podarí dostať sa do Veľkej Británie.
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Calais prichádzajú policajné posily, minister vnútra varuje pred možným nárastom násilia © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Putin sa v prvých dňoch invázie na sankcie nesťažoval a žiadal Scholza, aby uznal Krym ako súčasť Ruska
Českí poslanci chcú zakázať zahaľovanie tváre na verejnosti, zákon podporuje aj premiér Babiš
