ŠTOKHOLM 22. septembra (WebNoviny.sk) - Troch bývalých manažérov švédskej telekomunikačnej spoločnosti Telia, vrátane bývalého generálneho riaditeľa, obvinili z korupcie. Informovala o tom v piatok švédska prokuratúra.
Spoločnosť Telia a jej divíza Coscom LLC pôsobiaca v Uzbekistane priznali, že poskytli nelegálne platby v sume 2,6 mld. švédskych korún (SEK) uzbeckým vládnym predstaviteľom s cieľom získať v krajine kontrakty.
Spoločnosť Telia vo štvrtok uviedla, že dosiahla celkovú dohodu o urovnaní a zaplatí pokuty v sume 965 mil. USD. Obžalovaný Lars Nyberg bol generálnym riaditeľom spoločnosti Telia šesť rokov a z funkcie odstúpil v roku 2013 po vnútornom vyšetrovaní dohody uzavretej so spoločnosťou dcéry uzbeckého prezidenta.
Druhý obžalovaný je Tero Kivisaari, ktorý bol šéfom spoločnosti pre Euráziu. Meno tretieho obžalovaného prokuratúra neuviedla. Nyberg a Kivisaari popierajú, že porušili zákon.
(1 EUR = 9,5135 SEK)
(1 EUR = 1,1905 USD)
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalých manažérov švédskej Telie stíhajú pre korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
V daňových rajoch má súkromný majetok aj kráľovná Alžbeta, uvádzajú uniknuté dokumenty
Protimonopolný úrad vyšetruje možné machinácie pri verejnom obstarávaní, podnikateľom hrozí mastná pokuta
