Zaujímavosti / 20. august 2014

Títo medvedici sú tak rozkošní, že vám ich bude ľúto zjesť.

Jedlom v prvom rade chceme ulahodiť našim mlsným jazýčkom, no netreba zabúdať ani na oči, pretože niekedy jeme skôr nimi. Najlepšou kombináciou je však chutné a krásne jedlo zároveň.

Maa Tamagosan, japonsko-francúzska kuchárka, vytvorila koláčiky, ktoré sú príliš roztomilé na to, aby ste ich zjedli. Jej sušienky, ktoré vyzerajú ako medvedici objímajúci oriešky sú tak milé, že vám bude takmer ľúto pochutnať si na nich. Maa si nenechala recept na tieto chutné sušienky len pre seba a zdieľa ich na svojom blogu so všetkými svojimi fanúšikmi. Ak ste alergickí na oriešky, môžete ich nahradiť sušeným ovocím alebo akoukoľvek sladkosťou. Sú jednoduché, efektné a jediné, čo potrebujete sú šikovné ruky a vykrajovačku v tvare medvedíka.

Recept - Rúru si predhrejte na 160°C. V jednej miske zmiešajte suché suroviny - 110g hladkej múky, 20g zemiakového škrobu a štipku soli a v druhej mokré - 40g cukrového sirupu, 10g medu a 30g rastlinného oleja. Dôkladne premiešajte, cesto vložte medzi dva papiere na pečenie a rozvaľkajte. Teraz už iba povykrajujte medvedíkov (prípadne iné zvieratká), nakreslite tváričku, do stredu umiestnite oriešok a potom ho už len objímte. Zo zvyškov cesta urobte medvedíkom chvostíky a vo vyhriatej rúre pečte 10 minút. Potom znížte teplotu na 150°C a pečte ďalších 10 minút. Vyberte z rúry a už si len pochutnávajte na roztomilých, no veľmi chutných sušienkach.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader