Zaujímavosti / Kuriozity / 19. máj 2014

Takto čakajú milióny nových nepredaných áut na svoju smrť

Ak ste si doteraz nevedeli predstaviť, ako vyzerá naozajstné plytvanie zdrojmi a ničenie našej planéty, máme pre vás odpoveď.

Toto je jeden obrovský problém, o ktorom zrejme málokto z nás vedel. Google Earth objavil enormne rozľahlé plochy pokryté miliónmi novovyrobených áut z celého sveta, ktoré nečaká nič iné, iba zošrotovanie. Tieto miesta najskôr pripomínajú obyčajný autobazár, no nie je tomu tak. Od autobazárov sa líšia svojou "nekonečnou" rozlohou a tým, že napriek tomu, že vyšli priamo od predajcu, tieto autá nebudú nikdy predané.

Automobilový priemysel sa nemôže zastaviť. Aj keď je dopyt po nových autách stále menší a menší, automobilky musia tieto autá naďalej produkovať. V inom prípade by zaznamenali nevyčísliteľné straty, museli by zavrieť niekoľko výrobní a desiatky tisíc ľudí by prišlo o zamestnanie. 

Ako však vyriešiť toto plytvanie? Materiály, z ktorých sú autá vyrobené sa zrejme zrecyklujú, no predstavte si ten ničivý dopad neustálej výroby a recyklácie automobilov na Zem. Nehovoriac o tom, že automobilové firmy musia nakupovať stále viac pôdy na to, aby mali kam tieto autá umiestniť.

Dušana Lukáčová/http://www.zerohedge.com/

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader