Zaujímavosti / Kuriozity / Zdravie / 25. júl 2016

Srdce si nosí v batohu, napriek tomu behá a posilňuje

Cvičeniu venoval veľkú porciu svojho času. Zdobila ho skvelá kondícia a pohyb mu nikdy nebol cudzí. No prišiel zlom, ktorý pre Andrewa Jonesa znamenal značné komplikácie. Ani napriek tomu sa fyzickej aktivity nevzdal.

Nič nenasvedčovalo tomu, že mladý Andrew by mohol mať zdravotné komplikácie - s veľkou vášňou sa oddával cvičeniu a bol príkladom pre mnohých vrstovníkov. Dobrá kondícia a výdrž sa však začali bez zjavnej príčiny strácať. Prvýkrát to bolo v roku 2012, keď sa mladík po behu nemohol poriadne nadýchnuť. O dva roky neskôr sa ozvali ďalšie symptómy choroby - vykašliavanie krvi a vysoká horúčka. Andrewa pri akejkoľvek fyzickej aktivite prepadla prudká bolesť a tento stav dospel až do štádia, keď lekári usúdili, že je najvyšší čas na transplantáciu srdca, inak hrozí smrť.

Predchádzajúce riadky sa zdajú byť príbehom, ktorý v najlepšom prípade končí vetou o tom, ako Andrew prežil a dnes žije takmer normálny život. To je takmer pravda. Mladý muž z Connecticutu však aj naďalej pokračuje v cvičení, skoro akokeby sa nič nedialo. Posilňovanie je znova pravidelnou výplňou jeho voľného času, Andrew sa svojimi fotkami dokonca rád pochváli na Instagrame.

Má to však jeden háčik - svoje srdce si nosí so sebou v batohu. Do tela má zavedené hadičky, ktoré vedú k stimulátoru. Bez neho by mu do umelého srdca, ktoré mu bolo pri “záchrane života” implantované, neprúdil vzduch. 

Zvedavé pohľady? Tie ho netrápia, jednoducho obdivovateľom vysvetlí, aké “kúzlo” sa skrýva v jeho batohu.

 

Foto: https://www.instagram.com/fitnesswithaj/

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader