Zaujímavosti / 10. február 2014

Spiaci národ červeného draka

Poznáte ten pocit, keď to na vás príde a vaše viečka sú ťažšie ako čokoľvek na svete? Vtedy by ste dali hocičo aspoň za pár minút spánku v mäkučkej a pohodlnej posteli. Číňania však nie sú tak nároční ako my.

Čína zažíva niečo ako „spiaci boom“. Unavený národ červeného draka si dokáže oddýchnuť kedykoľvek a kdekoľvek, preto sa nečudujte, keď vás prechádzkou po Shanghai nebude sprevádzať trúbenie áut ale chrápanie malých čínskych spachtošov. Vankúše či matrace by sme však hľadali márne. Číňania sú totiž veľmi flexibilní a dokážu sa prispôsobiť každému terénu. Navyše vďaka ich veľkosti sú veľmi „spratní“.

Istého nemeckého fotografa zaujali a fascinovali natoľko, že vytvoril sériu viac ako 700 fotografií týchto spachtošov, ktorí majú dokonca vlastnú stránku sleepingchinese.com, kde ich rozdeľuje do troch skupín - tvrdo spiaci, plytko spiaci a skupinoví spáči obklopení rodinou, priateľmi alebo náhodnými ľuďmi s podobnou záľubou. Fotografuje ich v zdanlivo nemožný pózach. Komu by už len napadlo ustlať si pod kamiónom, v nákupnom vozíku, na detskej preliezačke či na skútri?

http://www.sleepingchinese.com/

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader