Zaujímavosti / Hudba / 08. august 2016

Slávnejšie než originál: 7 piesní, o ktorých ste netušili, že sú prebraté

V nasledujúcom výbere predstavíme niekoľko piesní, ktoré si ich interpreti požičali a spravili z nich ešte väčší hit. Nechýbajú ani Pussycat Dolls či Britney Spears.

I Will Always Love You

Notoricky známy slaďák preslávila Whitney Houston. Vedeli ste však, že pôvodne vychádzal z hlasiviek inej slávnej dámy, Dolly Parton?

Whitney Houston:

Dolly Parton:

I Love Rock and Roll

Pieseň, ktorá má za sebou neskutočne mnoho coverov a patrí k takmer povinnej výbave správnej rockovej párty. Najviac je preslávená v podaní Joan Jett & the Blackhearts z roku 1981, pôvodne ju však spievala kapela The Arrows.

Joan Jett & the Blackhearts (1981):

The Arrows:

A k veľkému množstvu nových verzií v minulosti prispela aj Britney Spears:

Mambo no.5

Typický “One hit wonder” Lou Bega so svojim (jediným) hitom Mambo no.5 zašiel na všetky diskotéky 90tych rokov. Aj táto pieseň sa je prebratá, originálna verzia hraná naživo má niečo do seba a poteší fanúšikov trúbiek. Zaujímavé je, že medzi obomi verziami je takmer polstoročie.

Lou Bega:

Perez Prado:

Torn

Natalia Imbruglia si svoj najväčší hit požičala. To, čo nám z rádií liezlo pri neustálom opakovaní na nervy je pôvodne prácou rockerov z kapely Ednaswap. Tí u nás známi nie sú, ich pieseň (v novom šate) však už áno.

Natalia Imbruglia:

Ednaswap:

 

Hurt

Kým Hurt od Johnyho Casha vnímame ako poriadne smutnú baladu, pôvodná verzia je priam strašidelnou skladbou, hodnou jej pôvodných interpretov. Nine Inch Nails boli oslovení, či by svoju pieseň neprepožičali a oni nadšene súhlasili. Predsa len, kto by odmietal samotného Johnyho Casha?

Johny Cash:

Nine Inch Nails:

Don´t Cha

Šťavnatý klip, štavnatý text a rytmická hudba v pozadí. To všetko v sebe obvykle mali hity Kapely Pussycat Dolls, na čele ktorej stála Nicole Scherzinger. Znie to neuveriteľne, ale aj tak primitívny hit, akým Don´t Cha je, musel byť prebratý. Za zmienku stojí najmä začiatok originálnej piesne od Tory Alamaze, ktorá nešetrila ani na slovníku.

Pussycat Dolls:

Tory Alamaze:

If I Were a Boy

A na záver samotná Beyonce. Obdivovaná, rešpektovaná (a ako inak, aj zatracovaná) popstar si s piesňou If I were a boy získala milióny ľudí po celom svete. Je zaujímavé sledovať, ako sa ona sama popasovala s piesňou, ktorá v originálnom znení azda vypovedá o niečom inom. Obe, originál aj cover, však musíme pochváliť - dámy ich zvládli na výbornú.

Beyonce:

B.C.Jay:

Foto: Bigotes de Gato

-jj-


 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader