Kuriozity / 26. január 2023

Skateboard – skvelý šport a zábava zároveň

Určite si pamätáte úvodnú zvučku zo slávneho seriálu Simpsonovci, v ktorej Bart Simpson jazdí po meste Springfield na skateboarde. V tejto scéne je skateboard vykreslený vyslovene ako prostriedok na zábavu, no ako vieme, dá sa brať aj ako šport. Veď sa len pozrite na ľudí, ktorí si to na skateboardoch ´dávajú´ či už na uliciach alebo samostatných rampách či oblúkoch. Skateboarding ponúka oproti ďalším športovým činnostiam, ktoré sa dajú robiť len tak vonku na ulici, niečo extra.

Stále populárny skateboard

Skateboard prežíval svoj boom najmä v rozmedzí 90-tych rokov 20. storočia a úvodu 21. storočia, keď sa k nám dostal zo západu. Vtedy bol braný ako symbol určitej nezávislosti či voľného štýlu, ktorým sa radi prezentovali najmä mladí ľudia. Dnes už je postavenie skateboardingu iné, no pozitívne je, že je naďalej populárny.

Nezabúdajte na výbavu pre skateboarding

Oproti minulosti má skateboard určitú konkurenciu v podobe kolobežiek, elektrických kolobežiek či bicyklov. Stále si však zachoval svoju popularitu a postavenie. Ak vás skateboarding láka a chceli by ste sa mu intenzívnejšie venovať, tak je dobré vedieť, že okrem skateboardu potrebujete aj ďalšiu výbavu. Stačí navštíviť skate shop a pozrieť si veci, ktoré sú pre vašu bezpečnosť a komfort nevyhnutné – a to špecifická skateboardová obuv, helma a chrániče. Bez tejto výbavy by ste na sa na skateboard ani nemali postaviť.

Kam vyraziť na skateboard?

Oproti minulosti majú mladí ľudia viac možností, kam vyraziť na skateboarde, alebo ako sa tejto činnosti venovať aj intenzívnejšie. Výhodou je, že súčasnosť ponúka viac možností – mladí ľudia sa na skateboarde môžu učiť na špeciálnych rampách či v skate-parkoch, ktoré sú dostupné v mnohých mestách. Práve tam sa otvára priestor na to, aby bol skateboarding braný aj ako šport, nie len ako zábava. Áno, stále je to životný štýl a určitý symbol slobody. Na druhej strane, tí, ktorí skateboardingu skutočne rozumejú, vedia, čo všetko zahŕňajú akrobatické triky, ktoré niekto dokáže na skateboarde urobiť. Pri takýchto trikoch sa niekedy zamýšľame, ako je také niečo fyzikálne vôbec možné.

(D/PR), zdroj obrázku: Izf / Shutterstock.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader