Zaujímavosti / 27. august 2018

Pomôžeme vašim deťom s adaptáciou v materskej škôlke

O pár dní je tu nový školský rok a brány vzdelávacích inštitúcií sa zasa na necelý rok otvoria. Rodičia nebudú musieť školopovinným deťom vymýšľať program a venovať sa naplno svojim pracovným povinnostiam. Horšie to ale môže byť v prípade, ak sa jedná o deti, ktoré idú do takejto spoločnosti prvý krát. Tu to je aj o rodičoch, aby sa na všetko spolu so svojimi deťmi veľmi dobre pripravili.

Pre tých, ktorí ešte nezačali, dávame do pozornosti niekoľko rád, ako sa môže dieťa ľahšie  prispôsobiť budúcemu režimu.

Dôležitý je výber

Nie je žiadnym tajomstvom, že každé dieťa sa vyvíja individuálne. Jedno môže vynikať v schopnostiach, o ktorých to druhé ani netuší a naopak. V materskej škôlke je to všetko ale viac-menej o skupinovom spôsobe fungovania a určitej miere prispôsobenia sa, a preto by ste nemali deti ani niekoľko rokov pred umiestnením do škôlky separovať od ich rovesníkov a učiť ich do určitej miery tolerancii.

Prispôsobia sa tempu škôlky, ako špeciálny rastúci stôl fyzickým proporciám vášho dieťaťa, potom oveľa lepšie, o to viac, ak tam bude mať váš potomok aj známych priateľov z blízkeho okolia.

V súkromnom zariadení si na vaše deti nájdu viac času

Ak by ste sa chceli viac zamerať na špecifický rozvoj vášho dieťatka, možno by ste mali zvážiť výber súkromnej škôlky v Trenčíne alebo okolí. Výhodou je to, že pedagogický a iný dozor bude mať na vaše deti oveľa viac času ako učitelia v štátnom zariadení.

Prvky montessoriho pedagogiky sú samozrejmosťou, rovnako ako vyučovanie základných fráz a slovíčok anglického jazyka. Moderné vybavenie nábytkom a hračkami, ktoré duševný rozvoj vášho potomka len a len podporia.

Aj doma sa predsa snažíte deťom vytvoriť pre ich bezproblémový rast tie najlepšie podmienky a zariadiť izbu modernou rastúcou stoličkou, prečo by mal byť ich prechod do nového a ešte cudzieho priestoru zbytočne komplikovaný.

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader