Zaujímavosti / Cestovanie / 02. júl 2014

Opustené nákupné centrum v Bangkoku ukrýva nečakané tajomstvo

Nákupné centrum so svojím tajomstvom pripomína postapokalyptickú predstavu sveta.

Jav, ktorý vznikol v opustenom thajskom nákupnom centre by sa dal nazvať obrovským akváriom. Profesionálny kuchár a fotograf Jesse Rockwell navštívil toto miesto a nafotil krásne fotografie, aby s ním oboznámil celý svet. Na svojom blogu píše, ako sa nákupné centrum zmenilo na akvárium.

Nákupné centrum New World bolo postavené v historickom centre Bangkoka. Pôvodne malo jedenásť poschodí, čo však odporovalo limitu štyroch poshodí na tomto mieste. Podľa tohto limitu museli mať všetky budovy v historickej časti thajského hlavného mesta výšku najviac štyri poschodia. V roku 1997, teda došlo k zbúraniu zvyšných siedmich poschodí. 

V roku 1999 prišla ďalšia, tentokrát osudová rana pre nákupné centrum. New World vyhorel. Predpokladá sa, že za záhadným požiarom stála konkurencia nákupného centra. Odvtedy je nákupné centrum opustené.

Keďže je bez strechy, počas thajských dažďov doňho napadala voda a vytvorila skvelé podmienky pre život vodných stvorení. Niekedy po roku 2000 neznámy človek vypustil do ešte prázdneho "akvária" populáciu sumcov a okrasných exotických kaprov. No a dnes to tam vyzerá takto:

Dušana Lukáčová/thisiscolossal.com/Jesse Rockwell

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader