Zaujímavosti / 14. máj 2014

Odhaľte svoje tetovanie len vtedy, keď budete sami chcieť

Mnoho ľudí túži po tetovaní, ale buď nemajú odvahu dať si na svoje telo namaľovať niečo, čo tam ostane po celý život, alebo im to jednoducho nedovoľuje ich práca. Veď ako by vyzeral právnik s pavúkom na krku či moderátorka spravodajstva s motýlikom na ramene?

Úplne novú a odlišnú formu zdobenia tela predstavuje tetovanie bielym atramentom. Pokiaľ je správne vykonané odborníkom, môže byť pre vás jemnou a takmer neviditeľnou náhradou bežného tetovania, ktoré nie je tak jednoduché skryť, pokiaľ si to vyžaduje napríklad vaša práca. Niektoré profesie ho totiž ešte stále neprijímajú a majú voči potetovaným ľuďom predsudky.

Nevýhodou bieleho tetovania je, že má tendenciu blednúť, alebo sa časom úplne vytratiť. Preto je najvhodnejšie umiestniť ho na také miesto, ktoré nie je často vystavované slnečnému žiareniu. To by totiž mohlo bielu farbu „vytiahnuť“ alebo ju prípadne zmeniť na šedú. Vhodné je najmä pre ľudí s bledšou pokožkou, na ktorej vynikne najkrajšie. Je veľmi nenápadné, elegantné a vhodné pre ľudí ktorí túžia po tetovaní, no v ich práci či sociálnej skupine by nebolo akceptované. Vďaka svojej jedinečnosti vyzerá jemne no výrazne zároveň. Pokiaľ chcete, nikto si ho nemusí ani všimnúť a môže predstavovať len niečo výnimočné pre vás, čo nemusí vidieť každý, kto prejde okolo vás.

Toto tetovanie môže byť dokonca spravené atramentom obsahujúcim UV zložky, ktoré v tme pod UV svetlom krásne žiaria. Od bieleho tetovanie teda čakajte viac úsilia, času a starostlivosti ako pri čiernom prevedení, no zaručí vám jedinečný výsledok, ktorý ukážete len vtedy, keď sami budete chcieť.

Monika Budayová/artentertainments.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader