Zaujímavosti / 23. február 2014

Nadrozmerní domáci miláčikovia

Väčšina žien jačí pri pohľade na pár centimetrovú myšku, čo by však robili, keby sa ocitli zoči-voči 50 kilogramovému hlodavcovi? Niektorí domáci miláčikovia totiž prekročia hranicu bežných rozmerov a z malého roztomilého šteniatka je behom pár mesiacov obrovský macko a z chlpatého zajačika s ovisnutými uškami hora tuku žerúca kilogramy potravy denne.

Ulric: 13,5 kilogramová mačka (UK)
Ulric, lenivá finalistka PDSA´s fitness competition je vďaka svojej láske k jedlu najtučnejšou mačkou, aká kedy vstúpila do pet charity´s fit club. Váži totiž šialených 13,5 kilogramov.

 

Bandit: 34 kilový medvedík čistotný (Pennsylvania)
Medvedík čistotný z Palmertonu, Bandit, bol Guinnessovou knihou rekordov uznaný za celosvetovo najtučnejšieho medvedíka čistotného. Narodil sa s problémami štítnej žľazy, ktoré následne viedli k masívnemu nárastu telesnej hmotnosti. Vychovávaný bol psom ako jedno zo šteniat, no neskôr si ho osvojila žena v Pennsylvánie. Stewie zomrel v toku 2004 s hmotnosťou 34 kilogramov.

 

Stewie: 1,2 metrová mačka (Nevada)
Stewie, neuveriteľných 1,2 metra dlhá mačka z Nevady, bola za svojho života držiteľkou dokonca dvoch svetových rekordov. Okrem toho, že bola najväčšou mačkou na svete patril jej tiež titul mačky s najdlhším chvostom. Stewie zomrel vo februári 2013 po tom, ako prehral boj s rakovinou.

 

Gary: 50 kilogramový hlodavec (Texas)
Kapybara Gary (hlodavec podobný činčile, nutrii či morčaťu) je oficiálne najväčším hlodavcom na svete. Keďže kapybary trávia veľa času vo vode, pár, ktorý si Garyho osvojil, mu vybudoval bazén v ktorom si užívajú spoločné plávanie. Tento milý hlodavec spí vo svojej vlastnej posteli a žije šťastne medzi ostatnými zvieratami ako sú kone, zajace, korytnačky, psy a mačky.

 

Zorba: 155 kilogramový anglický mastif (Londýn)
(Tento obrázok je len ilustračný)
Zorba bol najväčším, najťažším a najdlhším psom na svete. Aicama Zorba of La-Susa bol vo vlastníctve Chrisa Eraclidesa z Londýna a zomrel v roku 2013.

 

Sammy: 52 kilogramová korytnačka (San Francisco)
Sammy je enormne obrovská 52 kilogramová africká korytnačka žijúca v San Franciscu, CA. Tento rozkošný plaz s pomalou a ťarbavou chôdzou je jedným zo svetovo najväčších korytnačích miláčikov.

 

Zeus: 1,1 metrová doga (Michigan)
Trojročný Zeus, 1,1 metra vysoká doga z Michiganu, je podľa Guinnessovej knihy rekordov  oficiálne najvyšším psom planéty za rok 2013. Rekord zlomil po svojom predchodcovi, ktorý bol len o palec nižší, čo zo Zeusa robí najvyššieho psa v histórii.

 

Ralph: 25 kilogramový zajac (UK)
Ralph vo svojich 4 rokoch váži neuveriteľných 25 kilogramov, čím dosiahol svetový rekord ako najväčší králik roka. Gigantický zajac zje v priebehu týždňa potravu za asi $75. Jeho denná porcia obsahuje kapustu, kukuricu, polovicu uhorky, sladkú kukuricu, dva plátky tmavého chleba, dve jablká, pol sáčku žeruchy a sušienky.

 

Goldie: 40 centimetrová zlatá rybička (UK)
Goldie mala len 2,5 centimetra, keď ju pred niekoľkými rokmi kúpil jej majiteľ za 99 centov. Po 15 rokoch sa však nafúkla do rekordnej veľkosti aj napriek tomu, že bola držaná v malom akváriu. Vďaka svojim 46 centimetrom je holandská Goldie najväčšou zlatou rybkou na svete.

 

Giant George: 1,1 metrová doga (Arizona)
Giant George je hrdým držiteľom hneď dvoch svetových rekordov. Bol totiž najvyšším žijúcim psom, ale tiež najvyšším psom v histórii (do roku 2010). Tiež sa mohol pochváliť vlastnou knihou „Giant George: Life with the World's Biggest Dog“ a poriadnou fanúšikovskou základňou, o ktorú sa staral jeho majiteľ prostredníctvom facebooku, youtube či twitteru. George však zomrel v októbri 2013, mesiac po svojich ôsmych narodeninách.

Monika Budayová

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader