Umenie / 06. júl 2014

Nádherná hra so sklom prinesie vlny priamo do vášho domu

Sklo - priehľadný zázrak, slúži rôznym umelcom ako veľmi dobrý materiál na vytváranie krásnych umeleckých diel.

Greg Klassen je umelecký stolár, ktorý sa pri vytváraní nábytku inšpiruje svojím okolím. Vo svojej tvorbe kombinuje drevo so sklom. Jeho stoly vyzerajú, akoby cez ne pretekala rieka, ako jazerá, alebo ako hlboký oceán. Väčšinou spracúva stromy, ktoré začínajú hniť a využíva ich štruktúru na dokonalé napodobenie nerovných pobreží. Do obrúseného dreva napokon vkladá ručne vyrezávané sklo, ktorá pripomína tečúcu vodu.

Ben Young je muž so širokou škálou talentu. Okrem toho, že je surfer, skater, opravuje nábytok a zarába si stavaním lodí, zaujíma sa aj o umenie. Na tvorbu svojich umeleckých diel používa sklené tabule, ktoré vyrezáva a skladá vedľa seba tak, že pripomínajú  morské vlny. Za jeho dielami nie je žiadna technika, iba veľa ťažkej kreatívnej ručnej práce. Umeleckým dielam predchádzajú náročné nákresy a potom vyrezávanie a skúšanie a skúšanie a vyrezávanie.

Tieto valiace sa vlny sú dielom umelca Maria Ceroliho a vyzerajú, akoby zamrzli v pohybe. Nie sú to však žiadne ľadové sochy ale opäť umelecké diela vytvorené z vyrezaných sklených tabúľ, ktoré sú naskladané vedľa seba. Sochára Maria Ceroliho považuje New York Times za jedného z najvplyvnejších povojnových umelcov na talianskej scéne. 

Dušana Lukáčová/thisiscolossal.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader