Zaujímavosti / Cestovanie / 22. jún 2014

Moderné plážové vily sú inšpirované vlnami oceánu

Robíte si plány na leto a zatúžili ste po poriadnej dávke luxusu? Jedinečné plážové vily inšpirované vlnami oceánu sú tým správnym miestom pre vás.

Hľadáte nové dovolenkové destinácie spájajúce luxus a jedinečnú atmosféru krásneho slnečného ostrova? Potom by ste sa mali pozrieť na thajský ostrov Phuket, kde sa zlatých plážach Natai nachádza Iniala Beach House, moderné plážové vily inšpirované vlnami oceánu. Svojim idylickým výhľadom na oceán a jedinečnou architektúrou sú moderné rekreačné vily ideálnym miestom na váš pobyt. Architektonické štúdio A-cero navrhlo dva z desiatich vnútorných priestorov komplexu, ktoré zahŕňa hotel. Ich izby stoja bok po boku a zdieľajú veľký bazén. Iniala je zmes výnimočného dizajnu, priekopníckej gastronómie a bezkonkurenčných služieb.

Joaquin Torres Arquitectos a Rafael Llamazares, ktorí tvoria A-cero, vysvetľujú ideu, ktorá stojí za dizajnom a konštrukciou víl. „Obe vily sú v súhre, no snažili sme sa medzi nimi dosiahnuť  ´opačný´  interiér.“ Prvú z nich tvoria jednoduché zvislé línie, zatiaľ čo v druhej sú línie kľukaté a pohybujú sa horizontálne po priestore. „ Je to hra vertikálnych a horizontálnych línií, ktoré obaľujú priestor." V oboch luxusných interiéroch sú dramatické čelá pripojené k stropu a polykarbónové panely, ktoré lemujú stenu. Obe tieto funkcie slúžia k maximalizácii odrazu denného svetla rovnako ako aj k napodobňovaniu vĺn oceánu. 

Okrem hosťovských izieb, A-cero navrhol aj Aziamendi, hotelovú reštauráciu s troma Michelin hviezdami. Reštaurácia poskytuje nádherný výhľad na nekonečný oceán a prírodu naokolo, zatiaľ čo drevené panely simulujú pohyb vody. Stoličky sú v špecifickom odtieni zelenej, ktorá pripomína miestnu vegetáciu. Vynikajúce jedlo si hostia môžu vychutnať priamo v reštaurácii, alebo vo vlastnej vile, na pláži či počas pikniku. Zakaždým sa im však dostane tej najvyššej kvality. Tiež si môžu pochutnať na degustačnom menu Michelin kuchádza Eneko Atxa zo Španielska. S touto pozornosťou k detailu a nádhernou scenériou by sme si najradšej zbalili kufre a užívali si toto úžasné miesto.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader