Zaujímavosti / 04. február 2014

Ľudia žijúci v „psích klietkach“

Približne 7 miliónov ľudí žije v Hong Kongu v Číne, čo je takmer sedemkrát viac ako obyvateľov Manhattanu. Aj napriek tomu, že po technickej stránke patrí Hong Kong k jedným z najbohatších miest na svete, životná úroveň niekoľko tisíc obyvateľov je v katastrofálnom stave. Kým vyššie postavená vrstva obyvateľstva žije v luxuse, chudobní ľudia prežívajú v klietkach. A to doslova.

Tieto klietky sú domovmi chudobných pracujúcich, ktorí si nemôžu v Hong Kongu dovoliť kultúrnejšie bývanie, pretože ceny bytov a nájom sú príliš vysoké. Slangovo ich volajú aj „cage dogs“. Neľahký život obyvateľov zdokumentoval britský fotograf Brian Cassey.    

 

Nemyslite si však, že tam bývajú zadarmo. Za takéto neľudské podmienky si bezohľadní majitelia pýtajú od nájomcov 200 dolárov mesačne! V jednej miestnosti sa nachádza približne 20 klietok, ktoré sú stavané nad seba. Lacnejšie sú tie, ktoré sú bližšie k zemi... Tento druh nájmu je pre chudobu tou lepšou alternatívou, pretože potom nasleduje už iba život na ulici. 

Lýdia Tkáčová / briancasseyphotographer.com, amusingplanet.com

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader