Zaujímavosti / Kuriozity / Videá / 27. jún 2014

Lindsay preukázala obrovskú statočnosť a plnohodnotne žije so zriedkavou chorobou

Každá žena chce byť krásna, no na to, aby nás mali radi ostatní, najskôr musíme mať radi sami seba. Cheri, ktorá trpí veľmi zriedkavou chorobou, to mala najskôr veľmi ťažké, no zmierila sa so svojim osudom, a preto ju všetci milujú takú, aká je.

Pre Cheri Lindsay, žijúcu so vzácnym kožným ochorením Vitiligo, to zo začiatku vôbec nebolo ľahké. Ukazuje však neobyčajnú statočnosť tým, že odmieta, aby ju choroba nejako ovplyvnila alebo položila. Vitiligo, ktoré spôsobuje stratu pigmentu v koži, sa u Cheri objavilo počas vysokej školy a od vtedy sa šíri cez jej tmavú tvár ako biela maska. „Nie je to tak jednoduché zmieriť sa s tým,“ priznáva nižšie vo videu. „Keď som prvý krát dostala Vitiligo, musela som sa sama seba opýtať zopár vecí," priznáva sa Cheri. „Bolí to? Nie. Je to nákazlivé? Vôbec nie. A môžem s tým naďalej žiť a byť úspešnou? Pravdaže áno."

Cheri sa so svojim stavom vyrovnáva lepšie ako ostatní ľudia vďaka svojmu otcovi. Phillip totiž trpí Vitiligo od svojich 13 rokov. „Bolo pre mňa jednoduché vysporiadať sa s tým, pretože som videla teba, ako to zvládaš. Nikdy som ťa nevidela bez Vitiligo, preto sa mi to zdá normálne a prirodzené. Toto je môj ocko." Philip sa na oplátku cíti neuveriteľne pyšný na svoju dcéru a na to, ako zvláda chorobu s pôvabom, sebaistotou a humorom. Povedal jej, „si veľmi krásna žena a môžeš držať hlavu hrdo hore a len...ísť. Nemohol by som byť na teba viac hrdý za to, akým spôsobom to zvládaš".

Cheri, ktorá pracuje ako trénerka volejbalu hovorí, že teraz už len sotva pomyslí na stav jej kože, pretože to nemá žiaden vplyv na jej zdravie. „Doma sme boli učení, že krása pochádza z vnútra, nie z toho byť ´pekný´. Pre mňa je krása byť tým kto ste a nedovoliť, aby vás niekto zastavil."

Monika Budayová/mymodernmet.sk

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader