Zaujímavosti / Cestovanie / 27. júl 2016

Lietať luxusne za pár šupiek? Tento bloger to dokáže!

Pre mnohých ľudí je génius. Bloger, ktorý cestuje lietadlami ako kráľ, si zriadil blog, na ktorom ukazuje, že luxus nemusí byť vždy úplne nedosiahnuteľný.

Ben Schlappig má cestovateľských zážitkov na rozdávanie a nestoja ho skoro nič. V malíčku má obchodné ponuky a zvlášť to, čo v nich nájde napísané malými písmenkami. Po svete si tak lieta za smiešne peniaze a rád sa tým pochváli. Luxus, ktorý ho pri jeho cestách sprevádza je len (poriadnym) bonusom.


Ročne nalieta viac ako 650 tisíc kilometrov, pričom minimálne raz do týždňa absolvuje medzinárodný let. Jeho blog prináša jeho fanúšikom pohľady “do zákulisia” najvyšších tried leteckých spoločností a obrázky, ktoré na instagramoch vašich kamarátov pravdepodobne neuvidíte.

Pre Bena, ktorý sa vo svojich príspevkoch na blogu One Mile at a Time podpisuje ako “Lucky”, predstavuje cestovanie hobby, ktoré podľa jeho slov nie je nedostupné ani bežne zarábajúcim ľuďom. V právnych kľučkách a zložitých obchodných podmienkach sa však dobre orientujú len tí najlepší. A tak nám tajomstvá pána Schlappiga a jeho lacného cestovania ostávajú utajené. Jediné, čo nám necháva prístupné, sú jeho fotografie z ciest.

Foto: http://onemileatatime.boardingarea.com/

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader