Tech / 27. november 2018

LED osvetlenie je ideálne aj pre vaše auto

Máte na vašom vozidle klasické osvetlenie? Potom je najvyšší čas, aby ste ho vymenili za praktickejšie LED svietenie, ktoré má oproti starým typom mnohé výhody. V súčasnej ponuke internetových predajcov nájdete rôzne druhy LED denného osvetlenia, ako aj osvetlenia ŠPZ. A prečo je vhodné nahradiť žlté svetlo klasickej žiarovky za jasné biele svetlo vysokej intenzity?

Výhody LED osvetlenia

Vývoj automobilov neustále napreduje aj v oblasti osvetlenia vozidiel za účelom zvyšovania konkurencieschopnosti a atraktivity pre zákazníkov. K hlavným faktorom, ktoré sú pri výbere vhodného modelu rozhodujúce, patrí aj druh svetiel a jeho celkové prevedenie. A to predovšetkým v prípade predných stretávacích a diaľkových svetiel.

 

K hlavným benefitom moderného LED denného svietenia patrí v prvom rade skutočnosť, že všetky majú  zabudovaný odpor a funkciu automatického vypnutia a zapnutia, vďaka čomu sa pri ich používaní nemusíte obávať žiadnych skratov alebo výstražných hlásení na palubnej doske.

 

A čo je v prípade LED svetiel najdôležitejšie, vyznačujú sa dlhšou životnosťou ako halogénové alebo xenónové, ktorá dokonca prevyšuje aj životnosť samotného auta. Z uvedeného vyplýva, že počiatočná vyššia investícia sa majiteľovi vráti v podobe nulových nákladov na servis svetiel, vďaka čomu sú určite ekonomickejším riešením ako ostatné typy osvetlenia automobilov.

 

Namontujte si denné LED svietenie

V ponuke mnohých on-line predajcov nájdete rôzne typy LED osvetlenia pre všetky typy vozidiel. Väčšina z nich vám pri vašom rozhodovaní aj poradí, prípadne vám poskytne aj inštrukcie k montáži. Čoraz bežnejšie je aj kvalitné LED osvetlenie ŠPZ.

 

Vymeňte teda svoje staré svetlá na vašom aute za nové efektívnejšie LED osvetlenie, ktoré sa vám určite zapáči. Stačí si len vybrať kvalitný tovar za prijateľné ceny, ktoré sa v dôsledku narastajúceho počtu predajcov stávajú dostupnejšie.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader