Tech / 15. september 2016

iOS 10: viete, čo nové priniesol?

Apple sprístupnil verejnosti po skúšobnej beta verzii dlho očakávaný iOS 10, ktorý je plný nových inovácií. Poďme sa teda na zopár pozrieť.

Najväčšou zmenou prešiel iMessage. Správy môžeš ohodnotiť srdiečkom, palcom hore a dole, HA-HA, výkričníkom a otáznikom.

Taktiež pribudli funkcie ako Digital touch (kde môžeš kresliť, posielať bozk, srdce, ohnivú guľu a pod.), odoslanie správy s rôznym efektom alebo pozadím a obchod, kde nájdeš hry, ktoré môžeš hrať práve cez iMessage, alebo iTranslator, ktorý ti písaný text preloží rovno do iného jazyka. Digital touch spustíš kliknutím na ikonu pri textovom poli a ak sa ti nezobrazuje, kliknutím na šípku. Efekty pridáš podržaním šípky odoslať. 

Ďalšou výraznou zmenou prešlo pozadie budíkov /z bielej na čiernu/ a pridanie funkcie „večierka“, kde mobil vypočíta, koľko by si mal spať a určí, kedy ísť do postele na základe času, ktorý užívateľ nastaví na vstávanie.

Grafickými zmenami si prešlo zdravie, hudba, ovládací panel, fotogaléria a taktiež aj notifikácie. Zdravie je oveľa prehľadnejšie, ovládací panel rozdelený na 2 časti a fotogaléria vytvára albumy na základe tváre.

Novou funkciou je lupa. Nájdeš ju vo všeobecných nastaveniach v sekcii prístupnosť. Následne si ju spustíš 3 kliknutiami na homebutton.

A poslednou, najviditeľnejšou zmenou je zvuk zamknutia obrazovky a zvuky písania na klávesnici

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader