Zaujímavosti / Zdravie / 23. október 2016

Chceš vyzerať atraktívejšie? Tieto ilustrácie ti ukážu, ako na to

Každý chce u druhých zanechať dobrý prvý dojem. Avšak nie každý v nás zanechá rovnako dobrý pocit. Ak sa ti zdá, že sa ti čoraz viac ľudí otáča chrbtom, tu je zopár rád, čo by si mal zmeniť.

STRES

Najmä v tejto dobe je čoraz ťažšie byť stále v pohode a zostať chladným je niekedy beh na dlhé trate. Vedci však zistili, že tí, ktorí sú navonok pokojní a nepodliehajú stresu sú práve tí sympatickejší.

NEÚPRIMNOSŤ

Nič nepokazí prvý dojem viac ako toto. Klamanie je tá najhoršia vec, akou začať stretnutie. A ak si myslíš, že malá lož ešte nikoho nezabila, si na omyle. Aj najmenšia lož môže zničiť dôveru, ktorá je tak dôležitá v budovaní priateľstiev a vzťahov.

ÚNAVA

Spánok nie je dôležitý iba pre zdravie a myslenie, ale aj pre celkový výzor. Unavení ľudia pôsobia znudene a ich celkové vyžarovanie je naozaj chabé.

UTIAHNUTOSŤ

Prekrížené ruky, zlé držanie tela a nevýrazné gestá ľudí odrádzajú a nudia. Skús sa postaviť pred zrkadlo, uvoľni sa a skús si konverzovanie pred zrkadlom. Výsledky ťa prekvapia. POZOR! S gestami to však nepreháňaj, pretože neprirodzené gestikulovanie ľudí odstraší.

NAMYSLENOSŤ

Všetkého veľa škodí. To platí pri sebavedomí dvojnásobne a najmä u žien. Práve namyslené ženy sú hodnotené ako tie najnepríjemnejšie a najnesympatickejšie.

LENIVOSŤ

Lenivci pôsobia veľmi nudne a pre ostatných nezáživne. Každý viac ocení prítomnosť energického športovca ako unudeného lenivca. Šport prospeje nie len celkovému dojmu akým pôsobíš na ľudí, ale aj tvojej postave, čo v konečnom dôsledku prospeje aj tvojmu sebavedomiu /nezabúdaj však na predošlý odstavec/.

NEPRIRODZENOSŤ

“Stále sa usmievaj, pretože nikdy nevieš, kto sa zamiluje do tvojho úsmevu,” je síce pekná myšlienka, no prehnané až silené usmievanie vyzerá neprirodzene a odstrašujúco.

ZMYSEL PRE HUMOR

Ak ti chýba táto dôležitá vlastnosť, musíš s tým niečo urobiť. Ako muži, tak aj ženy, uprednostňujú partnera so zmyslom pre humor. Veď nakoniec, nie je skvelý pocit, ak niekomu zlepšíš náladu?

ROVNAKÁ VôŇA

Mexická univerzita zistila, že tí ľudia, ktorí majú podobnú vôňu sa vzájomne nepriťahujú, pretože to v nich vyvoláva pocit, že sú príbuzní.

Ilustrované: Natalia Kulakova

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader