Zaujímavosti / Umenie / 27. január 2017

Bývanie v psychedelickom domove? Tieto optické ilúzie spravia zo stien zážitok

Nudné a fádne jednofarebné steny umelec vymenil za spleť najrôznejších vzorov prenášajúcich návštevníka do inej reality.

Žiadne zázračne ťažké vzory, len jednoduché línie ťahané po bielych stenách. Nehrozí presýtenosť farbami, jedinou používanou je čierna. Čo na tom, že to nepôsobí úplne normálne a niekomu môže prísť z pohľadu z istého uhla nevoľno? Naopak, vyvolanie zvláštneho pocitu nie je na obtiaž, je to žiaduci efekt, ktorým si Peter Kogler vynútil pozornosť.

Svojimi inštaláciami udivuje, pretože v nich ohýba priestor a čas spôsobom tak jednoduchým a pritom tak fascinujúcim! Ide len o optické (ale zato pôsobivé) ilúzie. Tie začínajú na podlahách jeho inštalácií a plynule prechádzajú na steny a strop. Vyskladať z nich obývací priestor, byt či dom by tak pri troche snahy určite nebol problém. Problémom by mohlo byť nájdenie hrán. A pri pridlhom pobyte v tomto priestore možno aj postupné prichádzanie o rozum - ktovie?

Ak vás tvorba umelca zaujala, určite navštívte našu galériu, prípadne webovú stránku, na ktorej sa dozviete a uvidíte viac.

Foto: http://www.kogler.net/

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader