Zaujímavosti / 26. apríl 2014

30 nápaditých vizitiek, za ktoré by ich autori mali dostať medailu

Vsaďte na trefnú seba prezentáciu a vystúpte z nudného davu. Dobrá vizitka síce nezaistí úspech celého podnikania, ale určite môže pomôcť.

Prvý dojem je niekedy dôležitejší ako všetko ostatné. Prečo sa oň teda nepokúsiť prostredníctvom kreatívnej vizitky, ktorá nielen že zaujme hneď na prvý pohľad, ale ostane v pamäti spolupracovníkov či zákazníkov ešte veľmi dlhú dobu. Klasické vizitky sa väčšinou prijímajú len zo zvyku či zdvorilosti, založia sa medzi množstvo ostatných, stratia sa alebo sa na ne jednoducho zabudne. Veď čo už len na tom môže byť zaujímavé? Skúste porozmýšľať, ako by sa dalo prezentovať a zaujať prostredníctvom tejto malej kartičky, s ktorou, ako uvidíte, sa dajú robiť veci.

Kreatívne vizitky vám hneď na prvý pohľad napovedia o koho ide bez toho, aby ste museli lúštiť malé písmenká niekde v roku klasickej obdĺžnikovej kartičky. O danom človeku niekedy takýmto spôsobom zistíte všetko čo potrebujete v priebehu pár sekúnd. Toho, že by ste takúto kartičku stratili alebo vyhodili, sa určite báť nemusíte. Po tom, ako by ste ju chytili do ruky by sa vám vryla do peňaženky ale aj do pamäti a určite by ste si na ňu spomenuli pri každom ďalšom stretnutí s akýmkoľvek business partnerom. Niektoré z nich sú šikovne navrhnuté tak, aby sa dali použiť ako malé užitočné nástroje, vzorky výrobkov alebo smiešne hračky, ktoré zabavia aj veľkých. V dnešnej dobe nie je v podnikaní hádam nič dôležitejšie ako dobré kontakty a hlavne jedinečnosť. Preto vystúpte z davu pomocou vizitky, ktorá v sebe nesie viac ako len meno a adresu a urobte dojem hneď v prvých sekundách stretnutia, ktoré môžu rozhodnúť o všetkom. Ako by sa dala vaša osobnosť alebo podnikanie prezentovať na niekoľko centimetroch obyčajného papiera? Tu je hneď niekoľko tipov.

1. Kozmetická chirurgia
2. Tréner jogy 
3. Vizitka fotografa
4. Rozvodový právnik
5. Podložka na jogu
6. Fitness tréner
7. Semienká rastlinky
8. Obriezka
9. Hľadáčik fotoaparátu
10. Zubár  
11. Naťahovacia vizitka osobného trénera
12. Kaderníctvo
13. Filter na cigarety
14. Investičný zástupca
15. Slámka joga centra
16. Degustátor vína
17. Osobný lego agent
18. Rámy na obrazy
19. Priesvitná štylistická vizitka
20. Make-up
21. Hračkárska stolička
22. Miniatúrny "zvon"
23. Vrecúško semienok
24. Multi náradie na bicykel
25. Klasický rock
26. Nákladný kontajner
27. Soľ     
28. Sušené mäso
29. Tenis  
30. Vizitka na grilovanie

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader