Slovensko / 06. august 2018

V Michalovskom okrese pribudli ďalší chorí na osýpky, mimoriadna situácia naďalej trvá

        
        
        
          
        
        
        MICHALOVCE 6. augusta (WebNoviny.sk) – Cez víkend v okrese Michalovce, kde je vyhlásená epidémia osýpok, pribudlo 11 prípadov. Informuje o tom v pondelok internetová stránka michalovského regionálneho úradu zdravotníctva.

Stovky chorých, tisíce očkovaných

Od mája, keď epidémia vypukla, bolo nahlásených 367 ochorení. V rámci protiepidemiologických opatrení bolo zaočkovaných už 3 276 osôb. V okrese naďalej trvá mimoriadna situácia a epidemiológovia monitorujú situáciu. V Michalovciach a Strážskom neevidovali od 3. augusta do pondelku žiaden nový prípad. V Kapušianskych Kľačanoch sa osýpky vyskytli u štyroch osôb, po dva prípady hlásili z Veľkých Kapušian, Ruskej a Drahňova. Jeden nový prípad bol v obci Iňačovce. Z okresu Sobrance nahlásili jeden nový prípad. Epidémia v okrese Michalovce prepukla v máji a osýpky sa začali šíriť z obce Drahňov. V júli bola vyhlásená mimoriadna situácia a zriadený krízový štáb, ktorý vedie prednostka michalovského okresného úradu Jana Cibereová.

Zákaz konania verejných zhromaždení

Štáb, v ktorom sú okrem hygienikov a epidemiológov zastúpené aj ďalšie inštitúcie, prijal približne sto rôznych opatrení na zastavenie šírenia epidémie. Krízový štáb nariadil v ohniskách nákazy preventívne očkovanie vakcínou proti osýpkam. V Michalovciach a Strážskom bol vydaný zákaz konania verejných zhromaždení a podujatí. Krízový štáb zákaz zrušil minulý týždeň v utorok vzhľadom na stabilizáciu situácie v oboch mestách.

Zdroj: Webnoviny.sk - V Michalovskom okrese pribudli ďalší chorí na osýpky, mimoriadna situácia naďalej trvá © SITA Všetky práva vyhradené.