Kultúra / 29. september 2017

SOZA ocenila osobnosti slovenskej hudobnej scény, Keď sme sami je najhranejšou skladbou

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenský ochranný zväz autorský (SOZA) vo štvrtok už dvadsiaty raz odovzdal svoje výročné ceny. Ceremoniál sa konal v budove Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave.

Najhranejšou skladbou "Keď sme sami"

Na jubilejnom ročníku podujatia získali ocenenia stálice ako Hex, Kamil Peteraj či Ivan Tásler. Pieseň kapely Hex Keď sme sami (2013) bola minulý rok, rovnako ako i v roku 2014, najhranejšou skladbou v slovenských rádiách.
Ivan Tásler zabodoval v kategórii najúspešnejší skladateľ a Kamil Peteraj potvrdil svoje dlhoročné prvenstvo ako najlepší textár. Na stupni víťazov po roku opäť stál aj Adam Ďurica, ktorý si prevzal Cenu pre mladého autora a ocenenia sa tento rok dočkal aj rapper Rytmus. Jeho album Krstný otec sa totiž stal najúspešnejším albumom roka.

Cenu si odniesla aj Celeste Buckingham

Najpredávanejším audiovizuálnym nosičom pre deti za uplynulý rok je album Fíha Tralala - Bumbarasa a Cena Rádia Europa 2 patrí Celeste Buckingham. Cenu SOZA za najvyšší podiel domáceho repertoáru vo vysielaní získalo opäť Rádio SiTy a cenu za významný podiel uvádzania domácej tvorby v zahraničí si prevzal skladateľ Michal Novinski. Do Zlatej knihy SOZA zapísali in memoriam lídra skupiny Lojzo Mariána Kochanského a hudobného skladateľa Dušana Martinčeka. Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo dostal hudobný skladateľ, klavirista a dirigent Igor Bázlik.

Víťazi Cien SOZA za rok 2016

Štatistické ceny: Cena SOZA pre skladateľa najhranejších hudobných diel: Ivan Tásler Cena SOZA pre textára najhranejších hudobných diel: Kamil Peteraj Cena SOZA za najhranejšiu skladbu: Hex - Keď sme sami (2013) Cena SOZA za zvukový nosič: No Name - Krstný otec Cena SOZA za audiovizuálny nosič: Fíha Tralala - Bumbarasa Cena SOZA za najvyšší podiel domáceho repertoáru vo vysielaní: Rádio SiTy Cena SOZA pre mladého autora: Adam Ďurica Honorárne ceny: Cena SOZA za významný podiel uvádzania domácej tvorby v zahraničí: Michal Novinski Zápis do Zlatej knihy SOZA: Marián Kochanský a Dušan Martinček Veľká cena SOZA: Igor Bázlik Agentúru SITA informovala Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Zdroj: Webnoviny.sk - SOZA ocenila osobnosti slovenskej hudobnej scény, Keď sme sami je najhranejšou skladbou © SITA Všetky práva vyhradené.