Šport / 17. október 2017

Nové Zámky zaskočili HK Orange 20, Žilina triumfovala nad majstrom z Banskej Bystrice

PIEŠŤANY 17. októbra (WebNoviny.sk) - Slovenská hokejová dvadsiatka doma v Piešťanoch nestačila na Nové Zámky 1:3 v utorkovom stretnutí 12. kola slovenskej Tipsport ligy 2017/2018. Hostia v prvom dejstve zaskočili mladíkov, keď v priebehu 50 sekúnd skórovali Matthew Prapavessis a Róbert Varga.

V druhej časti sa presadila nová tvár v drese Nových Zámkov Vladimír Škoda - 3:0. Pred druhou sirénou skorigoval Erik Smolka. V záverečnej tretine sa už nepresadilo ani jedno mužstvo. Nové Zámky triumfovali tretíkrát po sebe, HK Orange natiahol nepriaznivú sériu bez víťazstvá na 4 zápasy.

Na Ondruša nadviazal Handlovský

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina na domácom ľade zdolali úradujúceho majstra z Banskej Bystrice 2:1. "Vlci" za víťazstvom vykročili v druhej tretine, keď na gól Filipa Ondruša nadviazal svojím siedmym presným zásahom v sezóne Lukáš Handlovský. Hostia v záverečnej časti hry ešte zdramatizovali stretnutie gólom Miloša Bubelu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Tridsať sekúnd pred treťou sirénou spečatil triumf domácich zásahom do prázdnej bránky Rastislav Konečný. Žilinčania sa v ligovej tabuľke dostali na siedmu pozíciu, Banská Bystrica je naďalej druhá.

Tipsport liga 2017/2018 - 12. kolo

• utorok:
HK Orange 20 - HC Nové Zámky 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) Góly: 38. Smolka (Vašaš, Tamáši) - 14. Prapavessis (R. Špirko, Salija), 14. Róbert Varga (S. Kovačevič, Šimun), 24. V. Škoda (Lantoši, B. Fábry) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano - Gegáň, Orolin, 186 divákov Zostavy: HK Orange 20: Durný - Dlapka, Hedera, Zeleňák, Fereta, Krempaský, Švarc, Kuna, Hílek - Mesaroš, Kundrik, N. Jaško - Václav, Čacho, V. Vybiral - Vašaš, Tamáši, Smolka - Marcinek, Bjalončík, Šmída Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, M. Hruška, Šimek, Hain - K. Jass, Dubinin, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - Róbert Varga, Šimun, Surovka - Lantoši, V. Škoda, B. Fábry   MsHK Doxxbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Góly: 23. Ondruš, 34. Handlovský (Klimenta, Kučkin), 60. R. Konečný (P. Mikuš, Juraško) - 48. Bubela (Brittain, G. Gélinas) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuboš, Fridrich - Rojík, Krajčík, 1217 divákov Zostavy: Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško - Kučkin, Klimenta, Handlovský - J. Jurík, Martindale, Švihálek - Stupka, Holovič, R. Konečný - Rogoň, Ondruš, E. Švec Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihálik, Dame-Malka - Faille, T. Surový, Brittain - Belluš, Češík, Lamper - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Gabor, P. Valent, Andrisík   Tabuľka Tipsport ligy: 1. Trenčín 13 10 2 0 0 0 1 39:15 34 2. Banská Bystrica 13 8 0 0 3 0 2 49:31 27 3. Košice 13 8 0 0 0 1 4 34:29 25 4. Poprad 13 5 4 0 1 0 3 38:29 24 5. Zvolen 13 5 2 0 1 1 4 38:36 21 6. Nové Zámky 14 5 2 0 0 0 7 36:37 19 7. Žilina 13 5 0 0 2 0 6 40:38 17 8. Nitra 13 4 1 1 1 0 6 46:48 17 9. Liptovský Mikuláš 13 4 0 1 1 1 6 27:32 16 10. Detva 13 0 0 0 1 0 12 16:48 1 ------------------------------------------------------------- HK Orange "20" 11 3 0 1 1 0 6 26:46 12 Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Zdroj: Webnoviny.sk - Nové Zámky zaskočili HK Orange 20, Žilina triumfovala nad majstrom z Banskej Bystrice © SITA Všetky práva vyhradené.