Kultúra / 24. január 2018

Na Colours of Ostrava prídu Future Islands, Paul Kalkbrenner aj Kaleo

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) - Organizátori českého festivalu Colours of Ostrava prezradili mená ďalších potvrdených účinkujúcich.

Kaleo bude nováčikom v programe

Patrí medzi nich americká synthpopová skupina Future Islands, ktorá od svojho vzniku v roku 2006 vydala albumy Wave Like Home (2008), In Evening Air (2010), On The Water (2011), Singles (2014) a The Far Field (2017). Formáciu tvoria Gerrit Welmers (klávesy), William Cashion (basgitara, gitara), Samuel T. Herring (spev) a koncertný bubeník Michael Lowry.
Ďalším nováčikom v programe je islandská blues-rocková kapela Kaleo, ktorá má na konte zatiaľ len debutový album A/B (2016), no jej skladby sa už objavili v niekoľkých seriáloch. Vydali single ako napríklad Way Down We Go, I Can't Go On Without You či All the Pretty Girls. Kvarteto vlani predskakovalo na turné legendárnych The Rolling Stones.

Obrovská žánrová pestrosť

Do zoznamu pribudli okrem spomínaných aj americká formácia Calexico spájajúca žánre ako džez, latin rock, country, folk či rock.
Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na nemeckého producenta Paula Kalkbrennera, ktorý sa napríklad podieľal na tvorbe soundtracku filmu Berlin Calling (2008).
"Títo zverejnení interpreti potvrdzujú obrovskú žánrovú pestrosť, ktorú návštevník zažije. V tomto prípade od tanečného optimistického popu, cez blues-rock, sofistikovanú elektroniku až po indie-rock zmiešaný s mexickou hudbou," vyjadrila sa riaditeľka Colours of Ostrava Zlata Holušová. Festival sa bude konať od 18. do 21. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. Medzi skôr potvrdených účinkujúcich patria Ziggy Marley, Joss Stone, London Grammar, Aurora, Beth Ditto, Cigarettes After Sex, George Ezra, Slaves, Jóhann Jóhannsson, Oumou Sangaré a Jon Hopkins. Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Colours of Ostrava prídu Future Islands, Paul Kalkbrenner aj Kaleo © SITA Všetky práva vyhradené.