Svet / 26. január 2018

Foto: Požiar v nemocnici v Mirjangu si vyžiadal desiatky mŕtvych

        
        
        
          
        
        
        SOUL 26. januára (WebNoviny.sk) - Požiar v nemocnici v juhokórejskom meste Mirjang si vyžiadal 39 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených. Podľa národnej požiarnej agentúry sa však počet obetí ešte môže zvýšiť.

Jeden z miestnych predstaviteľov informoval, že desať osôb je v kritickom stave. Väčšinu úmrtí podľa neho spôsobila inhalácia dymu.

Požiar vypukol na pohotovosti

Požiar vypukol v piatok v ranných hodinách na pohotovosti na prvom poschodí. Požiarnikom sa oheň podarilo uhasiť po takmer troch hodinách. Ďalšie detaily o požiari vrátane jeho príčiny zatiaľ nie sú známe. V čase incidentu bolo v dvoch budovách nemocnice, ktorá slúži aj ako ošetrovateľské zariadenie pre seniorov, hospitalizovaných 194 ľudí, informoval jej zástupca. Podľa jedného z predstaviteľov požiarnej agentúry väčšinu z úmrtí potvrdili až po prevoze do ďalších nemocníc.

Prezident zvolal mimoriadne stretnutie

Juhokórejský prezident Mun Če-in zvolal v reakcii na požiar mimoriadne stretnutie s poradcami a vyjadril ľútosť nad tým, čo sa stalo. Zároveň nariadil úradom, aby zachráneným osobám poskytli potrebnú zdravotnú starostlivosť, zistili presnú príčinu ohňa a vypracovali preventívne opatrenia do budúcnosti, oznámil jeho hovorca. Požiar v Mirjangu je jedným z najsmrteľnejších za uplynulé roky, informuje agentúra AP. Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar nemocnice v Mirjangu si vyžiadal desiatky mŕtvych

Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Požiar v nemocnici v Mirjangu si vyžiadal desiatky mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.