Šport / 14. august 2019

Basketbalová legenda Magic Johnson oslavuje jubileum, v drese LA Lakers získal päť titulov v NBA

        
        
        
          
        
        
        14.8.2019 (Webnoviny.sk) - Jeden z najlepších basketbalistov všetkých čias Earvin "Magic" Johnson sa dožíva šesťdesiatky. Rodák z michiganskej metropoly Lansing (nar. 14. augusta 1959) bol počas celej svojej kariéry verný farbám Los Angeles Lakers a v zlato-purpurovom drese získal päť titulov šampióna NBA.

Zlato z olympiády v Barcelone

Z toho trikrát získal cenu MVP finálovej série (1980, 1982, 1987). Počas trinástich sezón v najlepšej lige sveta dosiahol priemer 19,5 bodu, 11,2 asistencie a 7,2 doskoku na zápas. Napriek telesnej výške 206 cm mu vďaka skvelému ovládaniu lopty a periférnemu videniu na palubovke svedčala pozícia stredného rozohrávača. S nesmrteľným americkým "Tímom snov" tiež získal zlato na olympijských hrách 1992 v Barcelone.

Prezident LA Lakers

Jeho spoluhráčmi boli vtedy basketbalové ikony ako Michael Jordan, Scottie Pippen, Larry Bird či Charles Barkley. V roku 2017 sa Johson stal prezidentom LA Lakers, ale vo funkcii nevydržal dlho. V apríli tohto roka sa jej vzdal, pričom svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že sa chce zaradiť do "normálneho" života. Dvanásťnásobný účastník Zápasu hviezd NBA vo veku 32 rokov šokoval celý svet priznaním, že sa nakazil vírusom HIV. Prostredníctvom vlastnej nadácie sa však aktívne angažuje v boji proti AIDS.

Zdroj: Webnoviny.sk - Basketbalová legenda Magic Johnson oslavuje jubileum, v drese LA Lakers získal päť titulov v NBA © SITA Všetky práva vyhradené.